Orbán Balázs: „Mi kinn vagyunk a vízből, más országok pedig éppen elsüllyednek”
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint, míg mások az EU-ban a túlélésre játszanak, addig a magyar kormány már az új stratégiájának térképét rajzolja.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint, míg mások az EU-ban a túlélésre játszanak, addig a magyar kormány már az új stratégiájának térképét rajzolja.
Egyik oldalon a kormányzati sikerpropaganda, amely szerint a magyar elnökség páratlan eredményeket elérve ismét naggyá tette Európát, a másik oldalon pedig a rengeteg kérdőjel, hogy ezt vajon mivel lehetne alátámasztani. Elemzésünkben sorra vesszük az egyes területeket, az azokhoz kapcsolódó magyar álláspontot és a tényeket, amelyek segítenek eloszlatni a narancsszínű ködöt.
Bár nagy létszámú lett a Patrióták Európáért frakciója, a magyar kormánnyal együtt karanténba zárta az Unió. A soros elnökség sem volt diadalmenet.
Újabb szankciókat is kilátásba helyeztek.
Az EU vonatkozó irányelve alapján egy vállalat éves globális bevételének 5 százalékáig terjedő bírság szabható ki, ha az adott cég nem kezeli a káros emberi jogi vagy környezeti hatásokat.
Magyarországon csak a felső 2 százalék keres legalább olyan jól, mint a francia vagy a német középosztály.
Egykor Orbán Viktor neve egyet jelentett a szabadsággal. Mára egyet jelent a törvénysértések következményeitől való szabadulással – írja Bartosz T. Wieliński, a Gazeta Wyborcza főszerkesztő-helyettese. Vélemény.
A megválasztott elnök szerint az Eupai Uniónak ki kell egyenlítenie az Egyesült Államokkal szemben fennálló deficitet.
Iszkander Mahmudov és Andrej Bokarev résztulajdonos a Transzmasholdingban, ami Szalay-Bobrovniczky Kristóffal üzletelt.
Több ezer brit vállalkozás döntött úgy, hogy nem kereskednek az Európai Unióval.
A felsőoktatási intézmények szerint a modellváltással semmilyen módon nem sérült az egyetemi autonómia, és valójában az EU szól bele az egyetemek életébe.
Az évtized legjelentősebb EU-s űrprojektjére került szignó, akár már 2030-tól hozzáférhetnek az emberek, vállalatok és kormányok az uniós műholdas internethez.
Először vezet be az Európai Unió utazási tilalmat, és fagyasztja be a vagyonát olyan kínai személyeknek, akik drónokkal támogatják Oroszországot.
Az EU nem elégedett. Magyarország viszont úgy fest, el fogja veszíteni a brüsszeli pénzek egy részét.
2020 és 2022 között 13 uniós országban legalább 488 rendőri őrizetben vagy rendőri intézkedés során bekövetkezett halálesetet regisztráltak. Franciországban volt a legtöbb, utána Írország, Spanyolország és Németország következik a sorban. Magyarország hét halálesetet jelentett, lakosságarányosan ez a második legkedvezőbb adat, a hatóságok csak Portugáliában jelentettek kevesebbet. A portugáloknál ez az adat nyilvános, a magyar hatóságok csak kérésre adták ki a kutatást végző Európai Adatújságíró Hálózatnak. Több tagállam megtagadta az adatszolgáltatást.
Kifut az időből a magyar miniszterelnök, mert ha nem teljesíti az EU feltételeit, végképp lemondhat egymilliárd euró brüsszeli támogatásról. Bár ő azt bizonygatta még pár napja, hogy az ország bizonyosan megkapja ezt a pénzt, de kilátásba helyezte, hogy ellenkező esetben megvétózza a jövő évi közösségi költségvetést – fejti ki Sven Christian Schulz, a RadioNetzwerkDeutschland hírszolgálattól, amely tucatnyi német sajtóorgánum hálózata.
Giorgia Melonit választotta a brüsszeli lap Európa legbefolyásosabb személyiségének.
Tavaly óta több mint négyszeresére nőtt a Trumpban bízók aránya, a többség azonban továbbra sem bízik az oroszokban.
Jelentős az érdeklődés a vendégbefektetői vízumok iránt, de hivatalosan csak 109-en igényelték azt szeptember végéig – tudta meg a HVG. A programban 10 éves tartózkodási engedélyt kaphatnak harmadik országbeli állampolgárok, ha több százezer euró értékben fektetnek be Magyarországon. Jelenleg viszont csak egy hazai ingatlanalap-kezelő szerezte meg a minősítést, hogy a külföldiek vásárolhassanak a befektetési jegyéből. Ez az egy pedig részben éppen ahhoz a körhöz köthető, amely korábban a vitatott letelepedési kötvények idején is jól járt.
A magyar vállalkozások számára sokszor elérhetetlenek a közvetlen uniós támogatások. A Horizont-pénzek hiánya sem azért fáj, amiért elsőre gondolnánk – állítja Petri Bernadett, a közvetlen uniós források felhasználásának koordinációjáért felelős miniszteri biztos.